Altaj - Gobi

Máte zájem o tento zájezd?

Rezervace

ID: GSU0151

 

Termín zájezdu: 05.08. - 20.08.2016 (13 dní).

Druh zájezdu: Aktivní turistika - poznávací.

Typ ubytování: Vlastní kempy s plnou penzí.

Celková cena zájezdu: 57 000 Kč.

 

Cena zájezdu zahrnuje: ubytování a plná penze na kempech, ubytování v Ulb (hotel 3*), veškeré přesuny na kempech i po Ulb, odvoz z letiště a na letiště, česky/slovensky mluvící průvodce, vnitrostátní letenky (2x), přeprava autem na kemp a zpět.

 

Cena zájezdu nezahrnuje: mezinárodní letenku, stravu v Ulb (do 50 USD), alko-nealko nápoje, cestovní pojištění, vstupné do muzeí (rozhodne se na místě, kolik těchto atrakcí budou chtít klienti absolvovat).

 

 

Podrobný popis programu:

Den 1

Odlet z Evropy

 

Den 2

Přílet do ULB (z Moskvy, Pekingu nebo Istanbulu), odjezd do hotelu, ubytování. Po krátkém odpočinku prohlídka města - vyhlídka Zaisan, klášter Gandan, přírodní muzeum, muzeum Čingischána, muzeum historických kostýmů, čínské muzeum, případně lovecké muzeum podle přání, centrální náměstí s parlamentem. Večer kulturní vystoupení, mongolské národní písně, historické tance, atraktivní kostýmy. Nocleh v hotelu v ULB

 

Den 3

Odlet do Gobi. Přejezd do kempu a po krátkém odpočinku návštěva soutěsky Yolin - Am, krátký trek. Cestou návštěva muzea, kde jsou exponáty všech druhů divoké zvěře, která se v Gobi vyskytuje. Je tam i model bájného červa „Olgoje Chorchoje".  Cestou výstup na některou z hor v kaňonu této říčky (podle nálady a fyzické kondice jednotlivých účastníků). Ubytování v jurtovém kempu po 2 osobách, plná penze. Oběd formou svačiny.

Den 4

Odjezd na zpívající duny Khongorin Els. Největší duna v Mongolsku, neustále se měnící.  Cestou sbírání polodrahokamů, návštěva pastevců a přírodních krás. Po příjezdu do kempu návštěva chovatelů velbloudů, konzumace výrobků z velbloudího mléka, projížďka na velbloudech. Večeře a ubytování v jurtovém kempu.

 

Den 5

Časně z rána návštěva zpívající duny a východ slunce (poměrně náročný výstup). Potom návrat do kempu, snídaně a odjezd přes naleziště prehistorických kostí Bayan Zag (dinosauři) do kempu, ve kterém jsme začínali první den. Cestou také návštěva místní vesnice, večeře, nocleh.

 

Den 6

Odjezd v brzkých ranních hodinách na letiště, odlet do ULB, odjezd do hotelu. Po krátké přestávce odjezd na sochu Čingischána a kempu 13.století. Socha Čingischána je největší socha koně s jezdcem na světě. V hlavě koně je rozhledna s nádherným výhledem do okolí. Čingischán se dívá směrem, kde se narodil (Khenti - Dadal). Kemp 13.století ukazuje život z doby Čingischána včetně nádherných vyzdobených náčelnických jurt (tradiční obydlí Mongolů). Původní řemesla, spousty atrakcí, možnost fotografování s ochočenými orly a další atrakce.  V kempu 13.století  bude podáván oběd, který je v ceně zájezdu. Návrat do ULB, prohlídka města, případně nákupy. Večer módní přehlídka historického oblečení s kulturním vystoupením a hudbou, večeře. Nocleh v hotelu.

 

 

Den 7

Odlet z Ulb do Bajan-Olgi. Odjezd na turistický kemp. Cestou zastávka na kamenných menhirech z doby Hunů, návštěva jeskyní s prehistorickými malbami.

 

Den 8 - 10

Pěší túra (nebo jízda na velbloudech) k ledovci a vysokohorskou přírodou. Další trek k nejvyšší hoře Mongolska 4355 m. n m. - Tavan Bog, podle počasí a fyzické kondice klientů, rozhodne se na místě o délce a náročnosti treku.  Možnost ukázky lovu zvěře pomocí cvičených orlů.

 

Den 11

Odjezd zpět do Bajan-Olgi. Cestou navštívíme nádherná horská údolí a budeme brodit „Bílou řeku", kterou napájí zdejší ledovec. Cestou návštěva nomádských pastevců (Kazaši), příjezd do Bajan-Olgi, ubytování.

 

Den 12

Odlet do Ulb, celodenní program v hlavním městě, prohlídka města; nocleh v hotelu

 

Den 13

Odlet do Evropy.


 CK Ingol - spol. s r.o.
Smetanova 2799
760 01 ZLÍN
Czech Republic

GSM:

+420 603 164 061

Tel.:

+420 577 211 115

E-mail:

ingol@ingol.cz


© 2017 CK Ingol - spol. s r.o. & Petr Holman, Všechna práva vyhrazena.