Tengis - Gobi - ULB

Máte zájem o tento zájezd?

Rezervace

ID: GSU0141

 

Termín zájezdu: 03.07. - 18.07.2016 (15 dní).

Druh zájezdu: Aktivní turistika - poznávací.

Typ ubytování: Vlastní kempy s plnou penzí.

Celková cena zájezdu: 54 000 Kč.

 

Cena zájezdu zahrnuje: ubytování a plná penze na kempech, ubytování v Ulb (hotel 3*), veškeré přesuny na kempech i po Ulb, odvoz z letiště a na letiště, česky/slovensky mluvící průvodce, vnitrostátní letenky (2x), přeprava autem na kemp a zpět. Mongolský průvodce na raftu a koních, návštěva divokých kmenů (2-3 dny). 

 

Cena zájezdu nezahrnuje:

mezinárodní letenku, stravu v Ulb (do 50USD), alko-nealko nápoje, cestovní pojištění, vstupné do muzeí (rozhodne se na místě, kolik těchto atrakcí budou chtít klienti absolvovat).

 

 

Poznámka: V případě, že bude termín na tento zájezd během národního svátku Naadam, může být program doplněn o 1 den shlédnutí tohoto svátku, buď v okresním městě nebo v krajském městě Moron.

 

 

 

Podrobný popis programu:

Den 1

Odlet z Evropy

 

Den 2

Přílet do ULB (z Moskvy, Pekingu nebo Istanbulu), odjezd do hotelu, ubytování. Po krátkém odpočinku prohlídka města - vyhlídka Zaisan, klášter Gandan, přírodní muzeum, muzeum Čingischána, muzeum historických kostýmů, čínské muzeum, případně lovecké muzeum podle přání, centrální náměstí s parlamentem. Večer kulturní vystoupení, mongolské národní písně, historické tance, atraktivní kostýmy. Nocleh v hotelu v ULB

 

Den 3

Odlet do Gobi. Přejezd do kempu a po krátkém odpočinku návštěva soutěsky Yolin - Am, krátký trek. Cestou návštěva muzea, kde jsou exponáty všech druhů divoké zvěře, která se v Gobi vyskytuje. Je tam i model bájného červa „Olgoje Chorchoje".  Cestou výstup na některou z hor v kaňonu této říčky (podle nálady a fyzické kondice jednotlivých účastníků). Ubytování v jurtovém kempu po 2 osobách, plná penze. Oběd formou svačiny.

Den 4

Odjezd na zpívající duny Khongorin Els. Největší duna v Mongolsku, neustále se měnící.  Cestou sbírání polodrahokamů, návštěva pastevců a přírodních krás. Po příjezdu do kempu návštěva chovatelů velbloudů, konzumace výrobků z velbloudího mléka, projížďka na velbloudech. Večeře a ubytování v jurtovém kempu.

 

Den 5

Časně z rána návštěva zpívající duny a východ slunce (poměrně náročný výstup). Potom návrat do kempu, snídaně a odjezd přes naleziště prehistorických kostí Bayan Zag (dinosauři) do kempu, ve kterém jsme začínali první den. Cestou také návštěva místní vesnice, večeře, nocleh.

 

Den 6

Odjezd v brzkých ranních hodinách na letiště, odlet do ULB, odjezd do hotelu. Po krátké přestávce odjezd na sochu Čingischána a kempu 13.století. Socha Čingischána je největší socha koně s jezdcem na světě. V hlavě koně je rozhledna s nádherným výhledem do okolí. Čingischán se dívá směrem, kde se narodil (Khenti - Dadal). Kemp 13.století ukazuje život z doby Čingischána včetně nádherných vyzdobených náčelnických jurt (tradiční obydlí Mongolů). Původní řemesla, spousty atrakcí, možnost fotografování s ochočenými orly a další atrakce.  V kempu 13.století  bude podáván oběd, který je v ceně zájezdu. Návrat do ULB, prohlídka města, případně nákupy. Večer módní přehlídka historického oblečení s kulturním vystoupením a hudbou, večeře. Nocleh v hotelu.

 

Den 7

Odlet do Moronu. Nasednutí do aut, odjezd do kempu Tengis (360 km). Cestou zastávky na atraktivních místech, případně návštěva pastevců. Budeme přejíždět horský průsmyk 2400m.n m. a krátce odpočineme na posvátném místě „9 ovoo", dále budeme projíždět Darchatskou kotlinou, kde po pravé straně uvidíme vysoké hory Munhku Saridyg, vysoké přes 3000m. Podle příletu místní linky do Ulb buď přenocujeme na kempu Chug nebo přijedeme v pozdních večerních hodinách na kemp Tengis.

 

Den 8

Po odpočinku pěší výšlap na Čingischánovu skálu. Toto místo je zajímavé tím, že zde měl hlavní tábor Čingischán, když táhl se svými vojsky do Evropy. Dále pěší trek po nádherné krajině, fotografování v přírodě, případně projížďka na koni.

 

Den 9

Odjezd na koních k divokým kmenům - chovatelům sobů (Tsataani). Podle vzdálenosti buď přenocování ve stanech nebo přenocování přímo v jejich táboře. Večer kulturní večer s těmito pastevci.

 

Den 10

Ráno odjezd zpět na kemp. Je možné část cesty místo koní nahradit autem, vše se rozhodne podle počasí a vzdáleností tábora pastevců od kempu.

 

Den 11

Jízda raftovým člunem po řece Šiškid (malý Jenisej) na kemp Chanagaj, pěší túra nádherným kaňonem podél řeky a zpět do kempu. Přenocování.

 

Den 12

Pěší túra (nebo jízda na koních) zpět na kemp Tengis. Cestou fotografování vzácných květin a divoké zvěře. Nocleh na kempu Tengis

 

Den 13

Odjezd autem do Moronu. Přenocování v hotelu.

 

Den 14

Ráno prohlídka města Moron, zajímavého muzea, místní tržnice i lamaistického kláštera. Odlet do Ulb, prohlídka města s nákupy. Večer kulturní vystoupení nebo módní přehlídka (historické kostýmy).

 

Den 15

Odlet do Evropy.


 CK Ingol - spol. s r.o.
Smetanova 2799
760 01 ZLÍN
Czech Republic

GSM:

+420 603 164 061

Tel.:

+420 577 211 115

E-mail:

ingol@ingol.cz


© 2017 CK Ingol - spol. s r.o. & Petr Holman, Všechna práva vyhrazena.