Gobi - Selenge - ULB

Máte zájem o tento zájezd?

Rezervace

ID: GSU0131

 

Termín zájezdu: 15.7. - 27.7.2016 (13 dní).

Druh zájezdu: Aktivní turistika - poznávací.

Typ ubytování: Vlastní kempy s plnou penzí.

Celková cena zájezdu: 48 000 Kč.

 

Cena zájezdu zahrnuje: ubytování a plná penze na kempech, ubytování v Ulb (hotel 3*), veškeré přesuny na kempech i po Ulb, odvoz z letiště a na letiště, česky/slovensky mluvící průvodce, vnitrostátní letenky (2x), přeprava autem na kemp a zpět.

 

Cena zájezdu nezahrnuje: mezinárodní letenku, stravu v Ulb (do 50 USD), alko-nealko nápoje, cestovní pojištění, vstupné do muzeí (rozhodne se na místě, kolik těchto atrakcí budou chtít klienti absolvovat).

 

 

Podrobný popis programu:

Den 1

Odlet z Evropy

 

Den 2

Přílet do ULB (z Moskvy, Pekingu nebo Istanbulu), odjezd do hotelu, ubytování. Po krátkém odpočinku prohlídka města - vyhlídka Zaisan, klášter Gandan, přírodní muzeum, muzeum Čingischána, muzeum historických kostýmů, čínské muzeum, případně lovecké muzeum podle přání, centrální náměstí s parlamentem. Večer kulturní vystoupení, mongolské národní písně, historické tance, atraktivní kostýmy. Nocleh v hotelu v ULB

 

Den 3

Odlet do Gobi. Přejezd do kempu a po krátkém odpočinku návštěva soutěsky Yolin - Am, krátký trek. Cestou návštěva muzea, kde jsou exponáty všech druhů divoké zvěře, která se v Gobi vyskytuje. Je tam i model bájného červa „Olgoje Chorchoje".  Cestou výstup na některou z hor v kaňonu této říčky (podle nálady a fyzické kondice jednotlivých účastníků). Ubytování v jurtovém kempu po 2 osobách, plná penze. Oběd formou svačiny.

 

Den 4

Odjezd na zpívající duny Khongorin Els. Největší duna v Mongolsku, neustále se měnící.  Cestou sbírání polodrahokamů, návštěva pastevců a přírodních krás. Po příjezdu do kempu návštěva chovatelů velbloudů, konzumace výrobků z velbloudího mléka, projížďka na velbloudech. Večeře a ubytování v jurtovém kempu.

 

Den 5

Časně z rána návštěva zpívající duny a východ slunce (poměrně náročný výstup). Potom návrat do kempu, snídaně a odjezd přes naleziště prehistorických kostí Bayan Zag (dinosauři) do kempu, ve kterém jsme začínali první den. Cestou také návštěva místní vesnice, večeře, nocleh.

 

Den 6

Odjezd v brzkých ranních hodinách na letiště, odlet do ULB, odjezd do hotelu. Po krátké přestávce odjezd na sochu Čingischána a kempu 13.století. Socha Čingischána je největší socha koně s jezdcem na světě. V hlavě koně je rozhledna s nádherným výhledem do okolí. Čingischán se dívá směrem, kde se narodil (Khenti - Dadal). Kemp 13.století ukazuje život z doby Čingischána včetně nádherných vyzdobených náčelnických jurt (tradiční obydlí Mongolů). Původní řemesla, spousty atrakcí, možnost fotografování s ochočenými orly a další atrakce.  V kempu 13.století  bude podáván oběd, který je v ceně zájezdu. Návrat do ULB, prohlídka města, případně nákupy. Večer módní přehlídka historického oblečení s kulturním vystoupením a hudbou, večeře. Nocleh v hotelu.

 

Den 7

Ranní odlet do Moronu, poté odjezd na kemp Selenge. Další program podle odletu vnitrostátní linky. Po příletu do Moronu odjezd nádhernou krajinou na kemp Selenge, cestou přejezd řeky Selengy a dále pokračování divokou cestou přes průsmyky přímo na kemp. Cestou fotografování na významných místech v údolí řeky. Příjezd na kemp, ubytování, krátký pěší trek do okolí kempu. Večer kulturní vystoupení.

 

Den 8

Výjezd do okolí kempu na koních s mongolskými průvodci, piknik v přírodě, ukázky jezdeckého umění. Večer kulturní program na kempu. Trasa na koních údolím řeky Selengy, loukami plnými exotických květin, délka trasy podle chuti a fyzického fondu klientů.

 

Den 9

Výjezd na poutní místo, kde je lámaistický pomník (centrum přírodní energie), potom splavení řeky Selenge (25 km na raftech), cestou zastávky na význačných místech, fotografování, odpočinek. Příjezd do kempu.

Řeka Selenge je největší mongolská řeka, která vzniká soutokem řek Ider, Čuluut, Delgermoron a Bugsei. Selenge napájí Bajkalské jezero jako jeho největší přítok.

 

Den 10

Po snídani odjezd do místní vesnice (Rashant), návštěva místního guvernéra, prohlídka klasických vesnických obchodů. Po obědě návštěva místních pasteveckých rodin, přenocování u rodiny po 2 klientech, večeře a nocleh s rodinou.

 

Den 11

Dopoledne rozloučení s rodinami a odjezd zpět na kemp. Po odpočinku proběhnou závody v lukostřelbě. Příprava mongolské speciality chorchog (pečená koza v konvi), večer táborák.

 

Den 12

Ráno odjezd do Moronu, prohlídka města, mnoho zajímavých atrakcí: místní trh, návštěva místního kláštera a lamaistické bohoslužby. Odjezd na letiště a odlet do ULB. Nocleh v ULB

 

Den 13

Odlet do Evropy

 

Program může být upraven o návštěvu mongolského národního svátku Naadam (11.-13.7.). Velmi atraktivní podívaná, vřele doporučujeme.CK Ingol - spol. s r.o.
Smetanova 2799
760 01 ZLÍN
Czech Republic

GSM:

+420 603 164 061

Tel.:

+420 577 211 115

E-mail:

ingol@ingol.cz


© 2017 CK Ingol - spol. s r.o. & Petr Holman, Všechna práva vyhrazena.