Selenge

- svoboda v zelenajícím se údolí největší řeky -

 

Zavedeme vás do překrásné stepní krajiny, která je bohatá na zeleň a nádherné květiny, jíž vláhu dodává největší mongolská řeka Selenge, která napájí jezero Bajkal. Údolí řeky je obklopené horami pod azurově modrým nebem, v jehož výšinách se vznášejí orli a orlosupy.

 

Vyjeďte si na koních v nezničené přírodě, ve společnosti místních obyvatel. Ochutnejte tradiční mongolské speciality, zažijte lidovou kulturu a písně. Přijměte pozvání do skromných příbytků nomádských rodin, s nimiž strávíte nezapomenutelné večery u ohně za vyprávění, ze kterých se tají dech. Vyzkoušejte si tradiční řemesla a lukostřelbu, okuste jejich svobodný život, navštivte posvátná místa, jejichž mystično vás naplní energií a vyrovnaností. Příjemně teplé počasí utváří skvělé podmínky pro pěší túry po okolních horách, sjíždění řeky raftem, koupání, nebo i cyklistice po členitém terénu.

 

Náš nejluxusnější, nadstandardně vybavený kemp s nově vybudovanými apartmány vám poskytne komfort po náročných výpravách. Apartmány jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, jídelnou a společenskou místností. Česky a slovensky mluvící průvodce vás bude doprovázet a dotvoří vám tak obraz starobylé mongolské kultury.

 

 

- cyklistika panenskou přírodou -

 

Naprostým unikátem je cyklistická výprava po zelenajícím se údolí největší mongolské řeky. Turisté si přivezou vlastní kola, která jsou přepravena do kempu Selenge Rashant. Výprava začíná poznávací cestou širých stepí, kde se volně pasou stáda yaků a koní, s prohlídkou liduprázdné hory a osamělých jurt.

Ubytování je v našem nejluxusnějším kempu, odkud jsou denně pořádány až šedesátikilometrové výlety hojně členitým terénem, výpravy kombinované s jízdou na koních či terénními auty se zastávkami na posvátných místech či na soutok dvou nejdivočejších řek Ider a Čulut.

 

Vyjeďte s námi do vesnice Rashant, kde vás přijme místní guvernér. Výlet k přírodnímu prameni a lámaistickým pomníkům vás naplní duchovní energií.


Řeku Selenge lze splavovat raftem s průplavem několika kaňony, meandry a hlavně nepopsatelně divokou přírodou. Nomádské rodiny vás přivítají ochutnávkou výtečných specialit i ukázkou tradičních řemesel. Nenáročné pozvolné pěší stoupání na vrchol kaňonu vám rozestře dech beroucí pohled na údolí klikatící se řeky.

 

 

Fotoalbum

 

Komentáře našich klientů:

Rudolf Sivík

Rudolf Sivík
ředitel ELMO

Vážení, přátelé,

náš pobyt v Mongolsku se nám moc líbil, přestože jsme si ledacos o této zemi před cestou přečetli, byli jsme vcelku překvapeni úrovní služeb, rozrůstajícím se rušným hlavním městem, velmi milými, přátelskými lidmi. Nádhernou přírodu jsme očekávali a určitě nás nezklamala.
Průvodci firmy INGOL , ať již v Ulanbátaru, v Gobi i Selenge, s komfortem „ češtiny“ a maximální snahou sdělit nám o své zemi co nejvíc, hodnotíme velmi vysoko, úroveň kempů ve všech lokalitách nás mile překvapila, jídlo hlavně na kempu Selenge excelentní, výlet na koních s piknikem u řeky byl celkově velký zážitek stejně tak den strávený s mongolskými pastevci.Ingol

© 2018 CK Ingol - spol. s r.o. & Petr Holman, Všechna práva vyhrazena.