Tengis

- dobrodružství v nespoutané tajze -

 

V údolí řeky Šiškid, kterým kdysi táhla Čingischánova armáda do Evropy, se nacházejí naše komfortní srubové kempy Tengis a Chanagaj. Leží v Národním parku Altan Sayan, na úpatí Východních Sayan a pohoří Monkh Saridag.

 

Dotkněte se čarokrásné, divoké přírody, spatřete louky kvetoucí chráněnými květinami. Řeky Šiškid a Tengis jsou plné vzácných ryb. Jízda v raftových člunech po řece Šiškid je adrenalinová zkušenost pro všechny turisty, rovněž jako dvacetikilometrová jízda na koních z kempu Chanagaj do kempu Tengis je nezapomenutelným zážitkem.

 

Základnou je srubový kemp Tengis, který je standardně vybaven sprchou, společenskou místností s jídelnou, apartmány pro 2 - 4 osoby, s možností rodinného apartmánu. Češky i slovensky hovořící průvodce vás doprovází na výletech do hor, při dobrodružné výpravě k loveckém srubu, zajistí vám návštěvu mongolských pastevců v jurtách.

 

Nevšedním a vskutku jedinečným zážitkem je vyjížďka z kempu Tengis do výšin 2 500 m n. m., které jsou domovem divokých kmenů, původních Sibiřských obyvatel chovatelů sobů - Tsaatanů. Sobi jsou jedinou obživou těchto kočovných kmenů v divé a tvrdé tajze. Nechte se vtáhnout do jejich tajuplného života, setkejte se s šamanem, dovolte přírodním a duchovním silám očistit a upokojit unavenou duši.  

 

 

Fotoalbum

 Ingol

© 2018 CK Ingol - spol. s r.o. & Petr Holman, Všechna práva vyhrazena.