Ulánbátar

- rychle se rozvíjející metropole ve střetu s tisíciletou tradicí -

 

Naše průvodkyně vás zavedou do víru velkoměsta, které se rozrůstá raketovou rychlostí. Přesto neopomíná kořeny svého národa, nabízí mnoho zajímavostí jako je budhistický klášter Gandan se sochou zlatého Buddhy, muzea s kosterními pozůstatky prehistorických ještěrů, historickými oděvy a zbraněmi.


Hlavní město skýtá mnoha moderními obchody, které nabízejí tradiční zboží z kašmíru a velbloudí vlny, velmi kvalitní, ručně vyrobené suvenýry. Ulánbátar oplývá dostatkem špičkových asijských restaurací - čínské, korejské, japonské, indické, ale nabízí i tradiční mongolské speciality s doprovodným programem módních přehlídek či lidových tanců a písní. V okolí města je možné ochutnat tradiční kvašený nápoj z kobylího mléka - kumis (ajrag).

 

V období července máte jedinečnou možnost zažít slavnosti národního svátku Naadam, shlédnout tradiční závody v lukostřelbě, závody v jízdě na koních, zápasy, či tradiční řemesla a bojová umění.

 

Zavezeme vás do přilehlého historického kempu 13. století, jurtového skanzenu, kde poznáte tehdejší divoký život důstojníků Čingischána. Pořádáme výlet k nejvyšší soše tohoto věhlasného dobyvatele. S průvodcem navštívíte budhistické chrámy a památná místa. Ubytování je v komfortním hotelu.

 

Z hlavního města se můžete vypravit do překrásného národního parku Khustaj, který je domovem divokého koně Przewalského. Toto majestátní zvíře se volně pase na širé stepi a odolává tvrdým klimatickým podmínkám. V této oblasti také žijí vlci, jeleni, orli a další. Výlet je s přespáním v jurtách na jednu noc.

 

 

Fotoalbum

 

Komentáře našich klientů:

MUDr. Lea Polak a MUDr. Josef Polak

MUDr. Lea Polak
a MUDr. Josef Polak
Linz, Rakousko

Poděkování firmě INGOL

Společně s naším přítelem ing. Miroslavem Hanzlíčkem, majitelem cestovní kanceláře MH Travel, jsme v srpnu letošního roku navštívili Mongolsko, kam organizuje zájezdy Vaše cestovní kancelář.
Pochopitelně jsme před cestou " něco nastudovali" ale skutečnost předčila naše očekávání. Byli jsme opravdu nadšeni a na celý zájezd dodnes vzpomínáme, jako na nejlepší cestovní zážitek posledních let.
Děkujeme Vám za něj.

 Ingol

© 2018 CK Ingol - spol. s r.o. & Petr Holman, Všechna práva vyhrazena.