CHalchyngol

- lov amurské štiky v nezkrotné divočině -

 

Nevšední rybolov na řece Chalchyn, která je hustě zarostlá trávami a lemovaná největší stepní oblastí Mongolska. Řeka je spíše vhodná pro rybolov vláčením, ale najdou se i úseky vhodné pro muškaření. Je domovem trofejní štiky amurské (Esox Reicherti Dybowski), velkých taimenů a dvou cenných druhů lenoka, přítomný je mongolský bolen (Pseudaspius Leptocephalus) a amurský sumec (Parasilurus Asotus).

Rybáři jsou ubytováni v klasických jurtách s dobrou kuchyní a sprchou s teplou vodou. Řeka se splavuje raftem, během plavby můžete zahlédnout rozmanité druhy divoké zvěře - losy, srnce, jeleny, antilopy, i šelmy jako jsou medvědi, rosomáci či vlci. Louky nejsou využívané intenzivním spásáním od skotu, tudíž jsou poseté vzácnými květinami.

V okolí se nachází mnoho zajímavých míst, pozůstatky z mongolsko-japonské války, či největší ležící Buddha na světě.

 

 

Fotoalbum

 

 

Komentáře našich klientů:

Jimi Kankainen

Jimi Kankainen
Finsko

Po celé severní polokouli jsem lovil lososovité ryb, ale rybaření v severní části Mongolska s firmou Ingol bylo skutečně pozoruhodným zážitkem. Kvalita rybaření a kempů, přenádherné scenérie a příroda je kombinací, která se dá jen stěží uchopit. Nemusím být věštec, abych předpověděl, že budu rybařit s Ingolem v Mongolsku nesčetněkrát v budoucnosti.Ingol

© 2018 CK Ingol - spol. s r.o. & Petr Holman, Všechna práva vyhrazena.