Tengis

- výborný muškařský revír s rybami rekordních velikostí -

 

Kemp Tengis leží na soutoku řek Tengis a Šiškid na severu Mongolska, kde se rozléhá národní park.  Je perfektním místem pro rybáře lovící na mušku, úspěchy našich rybářů jsou dech beroucí - rekord loňské sezony je taimen 146 cm!!

Ubytování je v kempu se zateplenými sruby, horkou sprchou i jídelnou s vynikající kuchyní.

Součástí programu jsou výpravy do vzdálených rybářských srubů v naprosté divočině, kde se nacházejí nejlepší místa pro úspěšný lov trofejních taimenů a lenoků. Přeprava je na koních a raftových člunech s ubytováním ve stanech, za asistence zkušeného průvodce.

Raritou je možnost návštěvy posledních chovatelů sobů na světě - Tsaatanů ve výšce 2 500 m n. m.

Sezona začíná v polovině června a končí v polovině října. I zde je rybolov přísně kontrolován počtem rybářských licencí, proto je výskyt trofejních exemplářů zaručen.

 

Fotoalbum

 

Komentáře našich klientů:

Dávej si pozor Mongolsko, vracíme se zpátky!

Dwayne Schafers

Dwayne Schafers
a
Rick Schafers, Kanada

Náš první trip s Ingolem do Mongolska byl v roce 2014, což byla naše první dobrodružná výprava do této nádherné země. Servis, pohostinost a obětavost místního personálu je světovou třídou. Když se vrátíte z této země, měsíce potom vidíte za zavřenýma očima velkolepý Šiškid a Tengis, tváře místních lidí a především se vám odehrává fantastický rybolov! Opravdu to byl celoživotní výlet! To spojení s místními lidmi, ta úžasná země a hlavně skvělé muškaření mě a mého bratra donutilo vrátit se do Mongolska opět v další sezoně, takže již máme v plánu výpravu na tajmeny v roce 2015!

Petr Bienek

Petr Bienek, SR

Pouze s Ingolem mám jistotu dobrého rybolovu a servisu.


Jiří Pešek

Jiří Pešek

Nejlepší partner pro tajmeny v Mongolsku!
Ingol

© 2018 CK Ingol - spol. s r.o. & Petr Holman, Všechna práva vyhrazena.