UL ÁNBÁTAR

Velké město plné protikladů Vám umožní načerpat energii po návratu z divoké přírody.


POPIS

Naše průvodkyně vás zavedou do víru velkoměsta, které se rozrůstá raketovou rychlostí. Přesto neopomíná kořeny svého národa, nabízí mnoho zajímavostí jako je budhistický klášter Gandan se sochou zlatého Buddhy, muzea s kosterními pozůstatky prehistorických ještěrů, historickými oděvy a zbraněmi.

 

Hlavní město skýtá mnoha moderními obchody, které nabízejí tradiční zboží z kašmíru a velbloudí vlny, velmi kvalitní, ručně vyrobené suvenýry. Ulánbátar oplývá dostatkem špičkových asijských restaurací - čínské, korejské, japonské, indické, ale nabízí i tradiční mongolské speciality s doprovodným programem módních přehlídek či lidových tanců a písní. V okolí města je možné ochutnat tradiční kvašený nápoj z kobylího mléka - kumis (ajrag).

V období července máte jedinečnou možnost zažít slavnosti národního svátku Naadam, shlédnout tradiční závody v lukostřelbě, závody v jízdě na koních, zápasy, či tradiční řemesla a bojová umění.

Zavezeme vás do přilehlého historického kempu 13. století, jurtového skanzenu, kde poznáte tehdejší divoký život důstojníků Čingischána. Pořádáme výlet k nejvyšší soše tohoto věhlasného dobyvatele. S průvodcem navštívíte budhistické chrámy a památná místa. Ubytování je v komfortním hotelu.

Z hlavního města se můžete vypravit do překrásného národního parku Khustaj, který je domovem divokého koně Przewalského. Toto majestátní zvíře se volně pase na širé stepi a odolává tvrdým klimatickým podmínkám. V této oblasti také žijí vlci, jeleni, orli a další. Výlet je s přespáním v jurtách na jednu noc.

GALERIE


CK Ingol - spol. s.r.o.
Smetanova 2799
760 01 ZLÍN
Czech Republic

603 164 061
577 211 115

Ingol
X

Zákaz kopírování

Na veškerý obsah stránek se vztahují autorská práva